У рамках проекту NURECAB та його робочого пакета №4 «Підвищення потенціалу молоді», представники трьох провідних університетів України – Одеської політехніки, КПІ ім. Ігоря Сікорського та НУ «Львівська політехніка» – провели зустріч із майбутніми абітурієнтами у містах Вараш та Нетішин, супутниках Рівненської та Хмельницької АЕС.
Метою заходу стало залучення молоді до здобуття освіти за енергетичними спеціальностями, які є основою для роботи в атомній енергетиці. Старшокласники ліцеїв Вараша, Володимирецького колегіуму та місцевого профтехучилища ознайомилися із презентаціями освітніх програм, які пропонують ці заклади. Університети презентували можливості укладення тристоронніх угод між студентами, закладами освіти та Рівненською АЕС, що забезпечують не лише якісне навчання, але й практику, стипендії від Енергоатома та подальше працевлаштування на українських атомних станціях.
Під час зустрічі завідувач кафедри атомних електростанцій Одеської політехніки, професор Володимир Кравченко, відзначив ключову роль таких заходів у залученні молоді до галузі, яка потребує омолодження кадрів через вихід працівників на пенсію.
Заступник начальника управління кадрів РАЕС Сергій Вакуліч наголосив, що потреба у кваліфікованих спеціалістах залишається значною, а співпраця з вишами сприяє якісній підготовці майбутніх фахівців. Заступник генерального директора РАЕС з персоналу Олег Килюх зазначив, що інтеграція освіти та атомної промисловості допомагає готувати професіоналів, які відповідають сучасним вимогам галузі.
Також, викладачі двох найбільших технічних вишів країни завітали у Нетішинський академічний ліцей, де відбувся профорієнтаційний захід для старшокласників міста та учнів професійного ліцею. Вони розповіли про свої заклади та спеціальності, в першу чергу, енергетичного напряму за якими здійснюють підготовку фахівців. Серед іншого учні цікавилися умовами вступу, формами та термінами навчання, а також наявністю підготовчих курсів для вступників.
Участь Одеської, Львівської політехніки та КПІ ім. Ігоря Сікорського в заході відбулася за підтримки проекту NURECAB (Euratom, Horizon Europe, GA#101173510). Цей проект отримав фінансування від Європейського Союзу в рамках робочої програми EURATOM 2023-2025, GA#101173510.