Укр.
Eng.
    
Навчально-науковий інститут
атомної та теплової енергетики
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"
Телефон деканату:

У Центрі Декарбоназації Енергетики відбулася стратегічна зустріч із представниками Advansys та ПРООН

13:26, 17-02-2025

11 грудня 2024 року відбулася зустріч між представниками Центру Декарбоназації Енергетики, групи компаній Advansys та ПРООН. Захід об’єднав фахівців енергетичної галузі, науковців та представників ПРООН для обговорення перспектив співпраці та розробки інноваційних рішень у сфері енергетики.

Учасники зустрічі:

Від КПІ ім. Ігоря Сікорського:

  • Євген Миколайович Письменний, директор НН ІАТЕ, д.т.н., проф.
  • Володимир Анатолійович Волощук, завідувач кафедри АЕП, д.т.н., проф.
  • Валерій Іванович Дешко, професор кафедри теплової та альтернативної енергетики, д.т.н., проф.
  • Інна Юріївна Білоус, доцент кафедри теплової та альтернативної енергетики, к.т.н., доц.
  • Олена Миколаївна Шевченко, старший викладач кафедри теплової та альтернативної енергетики, к.т.н., директор Центру Декарбоназації Енергетики КПІ.
  • Гетманчук Г.О., інженер науково-навчального центру декарбонізації енергетики, доктор філософії.

Від компанії Advansys:

  • Олександр Зміхновський, співзасновник та управляючий партнер групи компаній Advansys.
  • Андрій Бородін.

Від ПРООН:

  • Роман Шахматенко, координатор групи проєктів із енергетики та охорони довкілля ПРООН.
  • Анна Жовтенко, координаторка проекту ГЕФ/ПРООН із енергоефективності в громадських будівлях.

Основні теми зустрічі:

Директор НН ІАТЕ Євген Миколайович Письменний представив діяльність Центру Декарбоназації Енергетики, а також наголосив на важливості спільних ініціатив із залученням бізнесу та міжнародних структур для розвитку інновацій у сфері енергетики. Олександр Зміхновський (Advansys) розповів про досвід компанії у впровадженні інноваційних рішень, включаючи успішний проєкт Advansys Solar, реалізований за підтримки GIZ. Він підкреслив важливість співпраці з КПІ та перспективи подальшої роботи над новими ініціативами. Роман Шахматенко (ПРООН) представив міжнародні ініціативи, спрямовані на підтримку сталого розвитку енергетичного сектору України, та підкреслив важливість залучення донорських коштів для реалізації проектів Центру. Олена Шевченко висвітлила ключові напрямки діяльності Енерго-Інноваційного Хабу КПІ та можливості розширення співпраці з міжнародними організаціями.

Обговорення:

Під час зустрічі сторони розглянули можливі моделі інтеграції ЕнІнХабу до Центру Декарбоназації Енергетики та ініціатив Advansys.

Було обговорено наступні напрями:

Розробка навчальних програм і курсів, спрямованих на підвищення кваліфікації в сфері енергоефективності. Можливі фінансові механізми підтримки, такі як ваучери для безробітних, стипендії для магістрів, а також запровадження дуальної форми освіти, яка дозволяє поєднувати навчання та практичну підготовку.

Підсумки:

Учасники дійшли згоди щодо необхідності підготовки конкретних пропозицій для спільних проектів. Також сторони домовилися провести наступну зустріч для узгодження деталей і плану дій. Ця зустріч стала важливим кроком у напрямку зміцнення співпраці між університетом, бізнесом і міжнародними партнерами, сприяючи сталому розвитку енергетики в Україні.