Польська програма «Солідарні з Україною» допомагатиме вищим навчальним закладам з України

11:56, 10-01-2023

Польські університети, що входять до альянсів європейських університетів, отримають загалом майже 16 мільйонів злотих на підтримку співпраці з українськими університетами на наднаціональному рівні. Усе це завдяки програмі NAWA «Солідарність з Україною».

Реалізовано до вересня цього року. Програма NAWA «Солідарність з Україною» дала можливість українським біженцям продовжити навчання, працювати над докторською дисертацією чи отримати будь-яку іншу форму освіти в польських університетах та інститутах. Призупинення навчання та інші проблеми, з якими зіткнулися університети в Україні, призвели до обмеження можливостей здійснення діяльності, пов’язаної з місією університетів.

У рамках програми «Солідарні з Україною» польські університети, які належать до Союзів європейських університетів, допомагатимуть вищим навчальним закладам з України:

• організація обміну студентами, аспірантами та науковими працівниками;
  • участь у студійних візитах, стажуваннях, літніх/зимових школах, семінарах, майстер-класах, тренінгах або інтенсивних курсах;
  • активну участь у конференціях;
  • розробка сучасних навчальних матеріалів;
  • розвиток або розробку нових та інноваційних освітніх інструментів і методів навчання;
  • розвиток системи управління якістю в області підвищення якості навчання та досліджень;
  • проведення спільних дослідницьких науково-дослідницьких робіт;
  • підготовка спільних наукових публікацій;
  • мережування та встановлення співпраці між українськими вищими навчальними закладами та членами союзів.

Загальна сума коштів, виділених на реалізацію проектів, складає майже 16 мільйонів злотих. Заходи здійснюватимуться у період з січня до грудня 2023 р.